Great news, We found your vehicle!
1
/
of
1
Ring Standard H15 (Single)
Free 1 Year warranty
Low in stock
Regular price
£25.44
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
| Fitting | H15 (715) |
|---|---|
| Bulb count | 1 |
| Bulb technology | Halogen |
| SKU | R715 |
Couldn't load pickup availability
Description
Description
Ring has a comprehensive range of Standard bulbs, with a reference to fit the majority or makes and models of vehicles. All bulbs are OE standard, and E marked where applicable.
- Direct replacement for OE fitted bulb
- Road legal
- ECE Reg 37 approved
Specifications
Specifications
| SKU | R715 |
|---|---|
| Fitting | H15 (715) |
| Bulb Base | PGJ23t-1 |
| Bulb Technology | Halogen |
| Bulb Count | 1 |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 55 / 15W |
| Kelvin Rating | 3000K |
| Road Legal | Yes |
| Product Range | Halogen Standard |
| Purpose | Standard |

Regular price
£25.44
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability