Great news, We found your vehicle!
Osram Night Breaker Silver H1 (Twin)
| Fitting | H1 (448) |
|---|---|
| Bulb count | 2 |
| Bulb technology | Halogen |
| SKU | 64150NBS-2HB |
Couldn't load pickup availability
Description
Description
The OSRAM performance halogen light with best lifetime
With NIGHT BREAKER SILVER, OSRAM offers a performance halogen automotive lamp with an optimised lifetime. OSRAM NIGHT BREAKER SILVER generates up to 100% more brightness compared to the minimum legal standard and produces a beam of up to 130 metres. This allows you to see road signs, obstacles, and hazards sooner, giving the driver more time to react.
In addition, these automotive lamps offer a convincing price‑performance ratio and feature a modern design with an attractive silver cap (H4/H7/H11). NIGHT BREAKER SILVER is the perfect choice for drivers who place high demands on both performance and lifetime.
Specifications
Specifications
| SKU | 64150NBS-2HB |
|---|---|
| Fitting | H1 (448) |
| Bulb Base | P14.5s |
| Lumens | 1550 lm |
| Bulb Technology | Halogen |
| Bulb Count | 2 |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 55W |
| Kelvin Rating | 3200K |
| Road Legal | Yes |
| Product Range | Night Breaker Silver |
| Purpose | Maximum Performance |

Couldn't load pickup availability