Great news, We found your vehicle!
1
/
of
2
Neolux Standard H11 (Single)
Free 1 Year warranty
Low in stock
Regular price
£6.88
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
| Fitting | H1 (448) |
|---|---|
| Bulb count | 1 |
| Bulb technology | Halogen |
| SKU | N711 |
Couldn't load pickup availability
Description
Description
NEOLUX halogen headlight bulbs offers a solution for almost every driver. Renowned for quality and versatility, NEOLUX automotive bulbs deliver very good visibility in nearly every driving condition.
- Suitable for the most common headlight lamps
- Affordable
- Reliable manufacturer
- Good illumination of the road
- Reliable products
Specifications
Specifications
| SKU | N711 |
|---|---|
| Fitting | H1 (448) |
| Bulb Base | PGJ19-2 |
| Lumens | 1350 lm |
| Bulb Technology | Halogen |
| Bulb Count | 1 |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 55W |
| Kelvin Rating | 3200K |
| Road Legal | Yes |
| Product Range | Halogen Standard |
| Purpose | Standard |

Regular price
£6.88
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability