Great news, We found your vehicle!
1
/
of
2
HELLA Bi-Xenon Headlight Unit - Left - 1LL354837-071
Free 1 Year warranty
Regular price
£503.61
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
| SKU | 1LL354837-071 |
|---|
Couldn't load pickup availability
Description
Description
Fits Front - Left-Hand Side / Nearside / Passenger Side.
Please note, this product is only suitable for Right Hand Drive (RHD) vehicles and will only be sold within the UK.
Due to the number of variations within this product range, we will contact you after purchase to confirm suitability for your vehicle.
Please note, this product is only suitable for Right Hand Drive (RHD) vehicles and will only be sold within the UK.
Due to the number of variations within this product range, we will contact you after purchase to confirm suitability for your vehicle.
| Part Number: | 1LL354837-071 |
| Voltage (V): | 12 V |
| Light Design: | Bi-Xenon |
| Lamp Type: | D3S / LED / PSY24W |
| Light Function: | With daytime running light (LED) / With high beam / With indicator / With low beam / With position light |
| Extra Info: | With bulb / Without LED control unit for daytime running-/position ligh |
| Left-hand/Right-hand Traffic: | For Left-Hand Traffic |
| Supplementary Info: | With ballast / Without glow discharge lamp / Without motor for headlamp levelling |
| Suitable for Vehicles with: | With Xenon light |
| Paired Part Number: | 1LL354837-081 |
| Registration Type: | ECE approved |
| OE Refs: | AUDI: 8X0941043A |
| Aftermarket Refs: | HELLA: 1LL354837-071, HELLA: 354837-071, HELLA: 354837071 |
Specifications
Specifications
| SKU | 1LL354837-071 |
|---|

Regular price
£503.61
Including VAT
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability